VŽDY JE CESTA aneb Ztracený bílý muž a pochroumaný pes napříč kontinenty – příběh (nejen) o překonávání překážek či hledání cesty

Před pěti lety se Honza Drobný rozhodl udělat ve svém životě zásadní změnu – vycestovat do zcela neznámých zemí mimo Evropu. Všude doprovázen psím parťákem Tekym, kterého se ujal již jako nemocného a protože se pes svým pánem nikdy neopouští, bylo naprosto samozřejmé, že odcestují společně.  Motto „Vždy je cesta“ naskočilo Honzovi v jeho životě hned několikrát. Cestování džunglí, pouští i městy, zážitky z mezinárodních letišť, příběhy rodin, se kterými se na svých cestách setkal, i to, jak vůbec cestoval se psem, ho přimělo k tomu, aby příběh sepsal a mohl předat dál to, co mu cesta dala.

Honzu osobně potkáte na umisťovací výstavě SEN ZVÍŘAT a jeho knihu VŽDY JE CESTA aneb Ztracený bílý muž a pochroumaný pes napříč kontinenty si můžete nechat podepsat při autogramiádě. 

Tento neobyčejný příběh na základě pravdivých skutečností není klasickým cestopisem ani psím příběhem, byť se děj odehrává v rámci cestování se psem Tekym, dle Honzových slov spoluautorem knihy. Je to příběh plný životních okamžiků, nečekaných situací i dobrodružství dvou parťáků, obsahuje mnohá poselství, emoce, zábavu, inspiraci a v neposlední řadě poznatky z cest či srovnání kultur a mentalit, čímž vším je zajímavým pro široké spektrum čtenářů.

I když se už bohužel Teky prohání jen po nebeských cestách, Příběh tím nekončí… Honza má tři nové psy – Tekyho obojek nyní hrdě nosí psí slečna Meggie, které se ujal, a chlapák husky se jménem Sawadee je přesnou kopií Tekyho skvělé povahy. Honza je přesvědčen, že ho k němu zavedl Teky. Nedávno k nim přibyl ještě voříšek Číro, který byl vracen do útulku… ale naštěstí má už Honzu 🙂 

Více o tomto projektu zde: www.vzdyjecesta.cz

Odkaz na krátké promo video: https://www.youtube.com/watch?v=FICRiGRPiug